Home > About > DSA Recipients From Area 4

DSA Recipients From Area 4

  • James Arriola (1994)
  • Tracy P. Atherton (2020)
  • Scott Beckett (1996)
  • Steven H. Beckett (2004)
  • Justin P. Boren (2002)
  • Steven D. Bradley (2002)
  • Richard H. Breithaupt, Jr. (1986)
  • Alexander F. Braden (2009)
  • Lawrence F. “Larry” Brown, Jr. (1981)
  • Roscoe R. Bryant (1977)
  • William R. Bryant (1979)
  • David Mitchell Carson (2012)
  • Shane M. Calendine (2020)
  • Michael D. Celano (1994)
  • Evan P. Chaffee (2009)
  • Kerry L. Cheesman (1977)
  • Gary G. Christiansen (1981)
  • Kurt E. Christiansen (1983)
  • Phillip Michael Dullock (1998)
  • David Albert Dye (2015)
  • Anthony J. Fiori (1998)
  • Thomas H. Fitzgibbon (2009)
  • Calvin Fulks (2012)
  • Joe Paul Garcia II (2018)
  • Joseph Manuel Garcia (2012)
  • Michael A. Goldware (1973)
  • Michael J. Gollner (2006)
  • Andrew R. Groenick (1952)
  • Esten F. Grubb (1986)
  • Donald J. Hansen (1975)
  • Samuel H. Hathaway (1981)
  • John W. “Jack” Hess (1998)
  • Michael G. Hoffman (1986)
  • Robert Lynn Horne (1986)
  • Benjamin Karlsen, Jr. (2018)
  • Howard E. Kern (2012)
  • Matthew J. F. Laudone (2004)
  • James R. Lewis (1996)
  • Manuel Lopez (2018)
  • Timothy I. Malaney (2015)
  • Michael K. Minnis (2020)
  • Jeremy Joseph Mo (1998)
  • Louis G. Monville, III (1992)
  • Bruce A. Moore (1967)
  • Kevin P. Moshier (2002)
  • Patrick John Murphy (2006)
  • Hayato Nakawatase (2000)
  • Walter W. Nappa (1967)
  • Robert L. Pattison, Jr. (1981)
  • Michael R. Philbrook (2012)
  • Bobby R. Rainwater (1990)
  • Michael C. Sachs (1986)
  • Joseph A. Scionti (1996)
  • Tracy M. Schultze (2020)
  • Steven R. Silbiger (1988)
  • Thomas D. Slaughter (2002)
  • Michael D. Southall (1990)
  • W. Jack Stephens, Jr. (1996)
  • Mark McLean Stickel (2015)
  • Thomas H. Tabb (1983)
  • Kieran J. Thompson (2009)
  • Rodney T. Ueno (1986)
  • John Van Dreese (2012)
  • P. Eugene Wadford (2004)
  • Roy C. Walker (1988)
  • Deanna Castrey-Westmyer (2012)
  • Robert G. Westmyer (2004)
  • Richard A. Whitney (2020)
  • Derek W. Wilcock (1988)
  • Brian T. Wilder (2015)
  • Charles Saunders Wisdom (1977)
  • Chad Eric Wolver (2009)

Distinguished Service Award

To date, 72 Arrowmen from the traditional Area 4 have received the Distinguished Service Award from the Order of the Arrow.

The first recipient was Andy Groenick in 1952.

This recipient list is based on their listed Hometown. If any inaccuracies are found, please don’t hesitate to contact us.

Last updated: April 24, 2021 at 22:33 pm